"מסתובב בבית בכל החדרים, פותח ארונות ומגרות, הופך את הדברים. מחפש, מחפש ולא מוצא - כי בכלל אנ'לא יודע מה אני רוצה."

יהודה אטלס "הילד הזה הוא אני"

טיפול במתבגרים

יעל אלתרמן שאשא פסיכותרפיסטית - טיפול במתבגרים

גיל ההתבגרות

גיל ההתבגרות הוא תקופה לא פשוטה עבור מרבית בני הנוער. השינויים הפיזיים והרגשיים המלווים את תקופה זו הופכים את גיל ההתבגרות לתקופה מאתגרת בחייו של כל מתבגר. המתבגרים נפגשים עם המיניות המתפתחת, הדרישות הסביבתיות מתרחבות, הקשרים הבין אישיים הופכים מורכבים ובנוסף עליהם לגבש זהות ואוטונומיה אישית.

הקושי בהתמודדות עם כל השינויים מוביל מתבגרים רבים להתנהגויות מסוכנות כגון: עישון, שימוש בחומרים פסיכואקטיביים, מחשבות אובדניות ופגיעה עצמית, שוטטות, התמכרויות שונות והתנהגות מינית בלתי מותאמת. לעיתים התנהגויות אילו נובעות מסקרנות ולעיתים מעידות על מצוקה.

גיל ההתבגרות הוא זמן של שינוי והתפתחות מדהימים. יש בו גם מאזן עדין של אתגר והבטחה. פסיכותרפיה עם מתבגרים מתמקדת ביכולתם למצוא עמדה נוחה בין עצמאותם לבין הסתמכותם המתמשכת על המבוגרים בחייהם.

בטיפול נחקור ביחד אזורים שונים בחיים: מיניות, זהות, מערכות יחסים, שאלות קיומיות ובחירות יומיומית שונות ונשלב הקנייה של אסטרטגיות התמודדות בריאות יותר, אשר יעזרו לכל מטופל לבנות חיים בעלי משמעות, הגשמה ותחושת סיפוק.

כל זה יקרה בסביבה בטוחה ונעימה בה אני נותנת כבוד וחשיבות גדולה לפרטיות של המטופל ולשמירה על חיסיון הפגישות.

חסיון ופרטיות

אני מכבדת את פרטיות המתבגר/ת, ולכן כל דיון בטיפול נותר חסוי. עם זאת, חובת דיווח חלה על מקרים המהווים סכנה למטופל/ת או לסביבתם.

חשוב לי מאוד לדבר בכנות ובפתיחות גם על הנושאים המורכבים והקשים ויחד להגיע לפתרונות הטובים ביותר עבור המטופלים.

יעל אלתרמן שאשא פסיכותרפיסטית - טיפול במתבגרים